Nemáme komu písať listy

Autor: Katarína Vizinová | 4.2.2014 o 14:13 | Karma článku: 5,33 | Prečítané:  250x

Som už prakticky moderné dieťa moderného sveta a epištolárnu éru som nestihla poriadne zažiť. No aj tak mi chýba. Prečo vlastne, keď máme internet, mobilné spojenie a novinky sa môžeme dozvedieť v priebehu minútky.

Chýba mi to, keď som ako dieťa utekala každé ráno k schránke a vyberala z nej pohľadnice z dovoleniek, pohľadnice s prianím všetkého najlepšieho k narodeninám alebo meninám, alebo k rôznym iným sviatkom. Z tej schránky som vyberala aj množstvo listov od známych, kde píšu ako sa majú, čo majú nové, ako sa nám darí a všetky tie príjemné, ale aj nepríjemné veci. V dnešnej dobe to riešime všetko cez emaily, alebo prostredníctvom sms.

Samozrejme nemôžem vynechať facebook, kde vám každý deň svieti upozornenie, že nejaký váš priateľ má sviatok. A vy potom ako narodeninový oslávenec si zapnete váš profil a čítate tie „srdečné“ priania, kde mnohí ani nevedia, koľko máte vlastne rokov.

Keď som bola pred pár rokmi v Taliansku v tábore, vrátila som sa domov s niekoľkými adresami nových kamarátok. V tom období sa Facebook ešte len pomaly dostával na územie Slovenska. Hneď ako som prišla domov a vyrozprávala nové zážitky, pustila som sa do písania listov. Prišlo mi pár odpovedí, no mnohé konverzácie zanikli. Avšak s jedným dievčaťom sme si písali asi dva roky. Z Bratislavy na východ Slovenska je to kus cesty, ale mala tu babku a párkrát cez prázdniny prišla. Stretávali sme sa a predsa sme si písali rôzne zážitky, ktoré sa nám stali. Potom prišiel na rad facebook, zaregistrovali sme sa a začali si takto písať. Zanikli listy a postupne aj naša konverzácia.

 

Hoci som moderné dieťa, každý deň túžobne nahliadam do schránky s očakávaním nového listu (okrem účtov a propagácie). Ale pred pár týždňami ma veľmi milo potešili dve nové pohľadnice od kamarátov z ich stopovacieho zájazdu do Chorvátska. Ďakujem im za ten kúsok radosti a tepla pri srdci J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?